Další užitečné weby

Stránky, které s výukou angličtiny souvisí nepřímo, nebo se angličtinou zabývají jen částečně.

Simple Wikipedia

Jak jistě víte, wikipedia má mnoho jazykových mutací. Jednou z nich je také "Simple English", neboli zjednodušená angličtina. Jedná se o vynikající zdroj textů pro mírně pokročilé. Jestliže spadáte do této kategorie, simple wikipedia rozhodně stojí za vaši pozornost.

Seznam slovník

Seznam slovník asi není třeba představovat. Tento vícejazyčný slovník je zdarma dostupný online. Přesto to není žádné ořezávátko. I když není úplně vyčerpávající, většině uživatelů jeho rozsah bohatě postačí.

Lochneska.cz

Lochneska.cz je web určený pro Čechy a Slováky žijící v Anglii. Vedle rozvoje vaší angličtiny se zde dozvíte i mnoho praktických informací o životě v Británii. Součástí webu je také nástroj pro hledání krajanů žijících nedaleko od vás.

Visual Dictionary Online

Web s výukovými obrázky rozdělenými podle témat. V rámci každého obrázku naleznete řadu popisků s anglickými slovíčky včetně výslovnosti. Web je vhodný zdroj pro pasivní rozšiřování slovní zásoby.

Slovník.cz

Další vícejazyčný slovník přístupný online zdarma. Výpis výsledků není příliš dobře strukturovaný, rozsahem se ale jedná o dobrý slovník.

ENglish & ICT.cz

Blog o angličtině a počítačích. Obsahuje zajímavé články na různá témata a několik výukových pomůcek. Web je určen primárně studentům středních škol, obsah je ale zajímavý i pro ostatní.
 

Víte o dalším zajímavém webu? Dejte nám o něm vědět!
Napsat nám můžete prostřenictvím jednoduchého formuláře.
Bude-li web kvalitní, rádi jej přidáme!