Stránky v angličtině

Anglicky psané stránky, kde s můžete učit angličtinu online.

English-test.net

English test přistupuje k výuce formou krátkých testů, po jejichž vyhodnocení se dozvíte správné odpovědi. Zaměřuje se především na gramatiku, ale také na slovní zásobu a další. Testy jsou přehledně rozděleny podle obtížnosti a najdou si zde své úplní začátečníci (elementary) i velmi pokročilí (advanced).

Elllo.org - English Language Listening Library Online

Jestliže chcete trénovat poslech, Elllo.org je přesně to, co k tomu potřebujete. Stránky obsahují stovky krátkých poslechových cvičení (nahrávka s přepisem) rozdělených podle obtížnosti a národnosti hovořících. Jedná se o více méně přirozené konverzace na různá témata, takže server je vhodný až pro pokročilé.

BBC Learning English

Známý web v režii ještě známější zpravodajské stanice. Jedná se veskrze o online verze rádiových kurzů, dále různá cvičení, kvízy, testy, atp. Vládne zde samozřejmě britská angličtina.

Learn English by British Council

Provozovatelem těchto stránek je British Council, pořadatel známých "cambridgeských zkoušek" (FCE, CAE, a spol.). Web je součástí informačního portálu BC, konkrétně tato sekce ale obsahuje řadu užitečných videí, cvičení a her. Opět se zde vyučuje britská angličtina. Web je vhodný pro středně pokročilé. Začátečníci mohou využít mutaci webu určenou dětem.

Fun Easy English

Fun Easy English může mnohé odradit prvním dojmem, protože po grafické stránce není zrovna atraktivní. Nabízí však velké množství výukových materiálů, mimo jiné např. jednu lekci na každý den v roce. Většina příspěvků obsahuje video. Web se zaměřuje na nižší úrovně pokročilosti a je pojatý hravou formou. Přestože je celý anglicky, je vhodný již pro mírně pokročilé.

Learn English.de

Nenechte se zmást koncovkou ".de" - tento web je anglicky. Za svou dlouholetou historii stihl server nashromáždit velké množství obsahu různého druhu. Bohužel může mnohé odradit svou špatnou přehledností a pokulhávající technickou stránkou věci.

LanguageGuide.org English

Web slouží k procvičování nejzákladnějších slovíček podle tématických okruhů. Podobných webů sice existují stovky, tento se však odlišuje neobvyklým způsobem zpracování, ve kterém velkou roli hraje vizuální složka. Díky tomu je tento web vhodný i pro úplné začátečníky.

Learn English Today

Learn English Today je další obsahově bohatý ale technicky zastaralý web. Obsahuje však vedle různých cvičení na slovíčka a gramatiku také frázová slovesa, idiomy a další. Studujete-li angličtinu, určitě vám stojí za prozkoumání.
 

Víte o dalším zajímavém webu? Dejte nám o něm vědět!
Napsat nám můžete prostřenictvím jednoduchého formuláře.
Bude-li web kvalitní, rádi jej přidáme!